Свято-Успенська Почаївська лавра - одна з найбільш величних місць паломництва в Україні.

                                       
    Обитель  знаходиться на високій  кам'яній горі, яка підноситься над всією округою більш ніж на 65 метрів.

    Ще у сиву давнину обрали гору Почаївську монахи для своїх духовних подвигів та молитв. З тих пір і до сьогодні не перериваються ці молитви...

    Минуло багато часу  відтоді, але як і впродовж століть,  люди приходять на гору Почаївську, щоб попросити заступництва у Пресвятої Богородиці та помолитись до преподобних Іова та Амфілохія, які удостоїлись предстояти перед Престолом Божим.

    Головною святинею монастиря  являється єдина в світі  стопа Божої Матері  з джерелом цілющої води. У 1240р. Небесна Цариця з'явилася на горі Почаївській у вогняному стовпі та залишила відбиток від правої стопи на камені, з якого почала витікати вода.

                                    Стопа Божої Матері на горі Почаївській

   Другою святинею Почаївської  Лаври  є чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, яку привіз на Волинь грецький митрополит Неофіт. Це він подарував ікону Анні Гойській за її гостинність. Благочестива жінка передає  ікону монастиреві, який знаходився на її землях на горі Почаївській. Кожного ранку ікону Божої Матері опускають на стрічках для поклоніння прихожанам, і немає числа чудесам та зціленням, які здійснюються від щирих молитов звернених до Богородиці.

 

                                  

   Несли свій чернечий подвиг у цьому монастиреві пр. Іов та пр. Амфілохій. Вони жили в різні століття, але за  благочестиве життя та подвиги Господь прославив їх у сонмі святих і мощі преподобних отців нетлінно спочивають у Почаївській Лаврі.

                           
   Саме тому прямує у Свято - Успенську Почаївську Лавру люд звідусіль, щоб помолитись, отримати зцілення від недугів та віднайти мир і спокій у своїх душах, відчути світлі промінчики Божої благодаті на своїх серцях.